admin Grudzień 27, 2018
czarter jachtów

Marzysz o niesamowitej, wakacyjnej przygodzie ze wspomnieniami, które zostaną z Tobą na zawsze, a nie tylko  do momentu powrotu z urlopu? Rozwiązanie jest bliżej niż myślisz. Wcale nie potrzeba odległych lotów, z przesiadkami, na drugi koniec świata, by podziwiać wschodnią cywilizację, ich zdobycze i bogactwo architektoniczne. Prawdziwy skarb natury, uroki niczym niezmąconej wody i bezkresne obszary wodne, to właśnie oferta Chorwacji.

Powiedzieć, że Chorwacja to prawdziwy raj dla żeglarzy, to prawda powszechnie znana wszystkim, którzy  mieli okazję poznać jej dobrodziejstwo: ciepłe i przejrzyste morze, idealna na wakacyjny wypad pogoda, trwający niemalże siedem miesięcy sezon żeglarski i bogate, przepełnione urokliwymi zatokami wybrzeże. Czego chcieć więcej? Każdy, kto szuka zarówno adrenaliny, jak i chwili relaksu znajdzie coś dla siebie, ponieważ kilkudniowy rejs zawiera właśnie takie atrakcje.

Linia wybrzeża liczy sobie 5790 km, w czym zawiera się 1778 km linii brzegowej i więcej niż 4000 km obrzeża wysp. Ponadto, urozmaicona linia brzegowa Chorwacji oraz naturalnie występujące tzw. morze wewnętrzne, jest rozłączne z pełnym morzem poprzez zwartą linię wysp. Daje to gwarancję nie tylko atrakcyjnej wycieczki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa w trakcie trwania rejsu.

Żeglarstwo to okazja, by pozwolić sobie na odrobinę odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody, w słonecznej aurze, ale też na poznanie kraju pod względem zabytków. Chorwacja skrywa w sobie i oferuje niezwykłe atrakcje turystyczne z wielu okresów historycznych, a najstarsze pochodzą nawet z czasów Starożytnego Rzymu. Co więcej, wiele z nich współtworzy listę Światowego Dziedzictwa UNESCO m.in. Trogir czy bazylika Eufrazjusza w Poreču. Po zapoznaniu się z propozycjami historycznymi, można rzucić oko na zachwycające obrazy przyrody, wyłaniające się podczas podróży jachtem. Chorwacja liczy sobie aż osiem parków narodowych, z których połowa znajduje się w rejonie nadmorskim (Brijuni, Kornaty, Krka, Mljet), co oznacza że nie trzeba się znacząco oddalać od brzegu, by zachwycać się prawdziwym pięknem natury.

Dla tych, którzy  poznają już zarówno ofertę historyczną, jak i krajobrazową lub nie interesuje ich ten sposób spędzania czasu, pozostaje odpoczynek na morzu. Czarter jachtu Chorwacja zapewnia oddalenie się od cywilizacji, żeglowanie po otwartej przestrzeni Adriatyku, powiew wiatru i morskiej bryzy. Wszystko w jednym miejscu, które zachwyciło już miliony turystów. Czy to nie jest najwyższa pora, byś i Ty zrozumiał na czym polega jego urok?

Rejsy po Gresji i Chorwacji z 7S

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*